Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 08.04.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie osób posiadających narkotyki oraz kierujących pod ich wpływem jest jednym z głównych celów w działaniach funkcjonariuszy z powiatu chojnickiego. W miniony piątek po raz kolejny policjanci nie tylko zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających, a także zabezpieczyli podczas przeszukania osób i pojazdu kilkaset działek dilerskich marihuany, które nie trafią do kolejnych potencjalnych nabywców. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.

Policjanci z chojnickiego referatu patrolowo interwencyjnego podczas pełnienia służby na terenie Chojnic zauważyli samochód osobowy, który na widok radiowozu znacznie przyspieszył i nie zastosował się do znaku „STOP” przejeżdżając skrzyżowanie. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali to auto do kontroli. Mężczyźni, którzy siedzieli w pojeździe byli bardzo podenerwowani, a kierujący miał przekrwione oczy, co wzbudziło podejrzenie, że 18-letni mieszkaniec Chojnic może prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli kierowca przyznał się, że wsiadł za kierownicę samochodu po tym jak zażył narkotyki. Policjanci w trakcie czynności dokładnie przeszukali auto oraz osoby znajdujące się w pojeździe. W trakcie przeszukania funkcjonariusze pod siedzeniem pasażera znaleźli skrzynkę na narzędzia, a w niej słoik z poporcjowaną marihuaną. Ponadto u jednego z pasażerów policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli woreczki z amfetaminą.

W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że kontrolowany pojazd posiadał tablice rejestracyjne od innego samochodu, które zostały odnotowane w systemach informatycznych policji jako utracone. Czterech mieszkańców Chojnic w wieku od 18 do 19 lat zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu. Została również zabezpieczona od podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków narkotycznych chojniczanina krew do badań laboratoryjnych. 

W sobotę po zebraniu materiału dowodowego dwóm z zatrzymanych mężczyzn policjanci przedstawili wstępne zarzuty posiadania narkotyków. W późniejszym czasie 19-latkowi po otrzymaniu wyników badań krwi najprawdopodobniej zostaną one uzupełnione o kierowanie pod wpływem środka odurzającego. Ponadto kierowca golfa został ukarany mandatem za popełnione wykroczenia drogowe. Za przestępstwo posiadania znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2. Sprawa ma charakter rozwojowy.