Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek-teraz kierowcy grozi kara więzienia

Data publikacji 08.04.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek wieczorem w Przymuszewie. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem co spowodowało, że zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Jeden z trójki pasażerów z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowca audi miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

W miniony piątek kilka minut po godzinie 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Przymuszewo. W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Transporter 27-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawa stronę drogi i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 27-letni pasażer, mieszkaniec gminy Dziemiany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

 

Funkcjonariusze przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierowca audi miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z zaistniałym zdarzeniem stróże prawa zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia. 

 

Wkrótce mężczyzna może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności. 

 

Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują: reaguj gdy widzisz nietrzeźwego kierowcę! Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 lub 997.