Zabezpieczenie meczu Lechia Gdańsk – Lech Poznań - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zabezpieczenie meczu Lechia Gdańsk – Lech Poznań

Data publikacji 07.04.2019

Na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Gdańska i Poznania. Policjanci w mundurach i po cywilnemu zabezpieczali trasy dojazdowe i teren wokół stadionu oraz dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Gdańska.

Wczoraj na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Gdańska i Poznania. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdańska i kibiców, którzy obejrzeli mecz na stadionie, czuwali policjanci. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice obiektu oraz kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

W trakcie zabezpieczania funkcjonariusze ukarali 80 osób w związku z popełnionymi wykroczeniami, zatrzymali też mężczyznę, który próbował wnieść na teren imprezy masowej środki pirotechniczne.

Policjanci prowadzą postępowanie w celu ustalenia osób, które w trakcie trwania imprezy masowej używały rac świetlnych.