Wspólnie kradli alkohol – usłyszeli zarzuty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wspólnie kradli alkohol – usłyszeli zarzuty

Data publikacji 05.04.2019

Policjanci z Sopotu zatrzymali 36-latka i jego 47-letnią żonę, którzy w jednym ze sklepów wspólnie kradli alkohol. Funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie małżeństwo ukradło alkohol o łącznej wartości ponad 600 zł. Na podstawie dowodów mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący sześciu kradzieży alkoholu, a jego żona czterech kradzieży. Po przesłuchaniu prokurator dodatkowo zastosował wobec 36-letniego sprawcy dozór policyjny.

Na początku kwietnia dyżurny sopockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów w Sopocie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego i tam zatrzymali oni 36-letniego mieszkańca Sopotu podejrzanego o kradzież alkoholu. Mężczyzna zaraz po kradzieży został ujęty przez pracowników sklepu. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że zatrzymany 36-latek ukradł alkohol wspólnie z kobietą. Z ustaleń wynikało, że kobieta weszła do sklepu i z półki sklepowej ukradła alkohol. Następnie chcąc ominąć linię kas wyszła ona ze sklepu ze skradzionym łupem, ale nie przez drzwi wyjściowe, tylko wejściowe do sklepu, które otworzył jej zatrzymany 36-latek. Zaraz po wyjściu kobieta przekazała alkohol mężczyźnie i uciekła, a 36-latek został ujęty przez pracowników sklepu i przekazany policjantom. Interweniujący policjanci bardzo szybko ustalili, że wspólniczką 36-latka była jego 47-letnia żona. Informacje te natychmiast zostały przekazane innemu patrolowi funkcjonariuszy, który w miejscu zamieszkania zatrzymał 47-letnią sprawczynię i doprowadził ją do sopockiej komendy. Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że para złodziei ma na swoim koncie więcej tego typu kradzieży. Z informacji zebranych przez mundurowych wynikało, że w ostatnim czasie 36-letni sprawca co najmniej sześć razy ukradł alkohol z tego samego sklepu, a w czterech przypadkach kradzieży dokonał wspólnie ze swoją żoną.

Na podstawie zebranych dowodów 36-latek usłyszał zarzut kradzieży alkoholu w postaci wódki o łącznej wartości blisko 600 zł. Mężczyzna odpowiadać będzie za przestępstwo, za które grozi do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jego wspólniczka usłyszała zarzuty dotyczące czterech kradzieży i odpowiadać będzie za wykroczenie kradzieży. Sprawcy przyznali się do zarzutów. Dodatkowo prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec 36-letniego sprawcy dozór policyjny.