Zatrzymany sprawca rozboju na 83-latce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany sprawca rozboju na 83-latce

Data publikacji 05.04.2019

Dzięki pracy kryminalnych z komisariatu we Wrzeszczu odpowiedzialności nie uniknie sprawca rozboju na 83-letniej mieszkance Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratora. Policjanci i prokurator będą wnioskowali o aresztowanie mężczyzny.
W środę krótko po godz. 13.00 policjanci z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w rejonie dzielnicy Wrzeszcz. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i udzielili pomocy medycznej pokrzywdzonej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Policjanci na miejscu rozpytali świadków zdarzenia oraz ustalili, że sprawca zaatakował 83-letnią kobietę, gdy ta szła chodnikiem. Sprawca popchnął kobietę, prysnął jej w twarz gazem i uciekł z torebką pokrzywdzonej.


Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu. Kryminalni sprawdzili monitoring i szybko ustalili, że sprawca najprawdopodobniej nie działał sam.
Policjanci wytypowali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju i go zatrzymali. 48-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze znaleźli również samochód, który sprawcy wykorzystali do napadu. Śledczy wykonali oględziny samochodu, a technik kryminalistyki zabezpieczył wiele śladów. Zatrzymany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty rozboju na 83-letniej mieszkance Gdańska. Kryminalni ustalili już tożsamość drugiego ze sprawców, jego zatrzymanie jest kwestią czasu.


Prokurator wystąpi dziś do sądu z wnioskiem o areszt dla 48-latka. Rozbój jest przestępstwem, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności.