Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego

Data publikacji 05.04.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego otrzymali zgłoszenie, że na autostradzie A1 doszło do zderzenia ciężarówki z osobówką. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. W wyniku kolizji auta uległy kompletnemu zniszczeniu. Kierowcą nic się nie stało. Funkcjonariusze wykonali oględziny aut, miejsca, rozpytali uczestników, zbadali trzeźwość. Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

W dniu 03 kwietnia br. po godzinie 09:30 policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu kolizji drogowej na autostradzie A1, gdzie przyczyną zdarzenia było zdarzenie losowe. Mundurowi wykonali oględziny aut, miejsca, rozpytali uczestników, zbadali ich trzeźwość. Policjanci ustalili, że 31-latek jadący ciężarowym volvo w wyniku wystrzelenia opony na osi przedniej stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zderzył się bocznie z osobową kią prowadzoną przez 33-latka. Pojazdy po zderzeniu zatrzymały się na barierach ochronnych. Kolizja wyglądała bardzo poważnie. Auta zostały kompletnie zniszczone. Uczestnicy nie odnieśli większych obrażeń.

 

Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania podczas jazdy oraz bacznego obserwowania sytuacji na drodze i innych uczestników ruchu.