UKRADŁ ELEKTRONARZĘDZIA Z SAMOCHODU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UKRADŁ ELEKTRONARZĘDZIA Z SAMOCHODU

Data publikacji 04.04.2019

Dzielnicowi z Przymorza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do volkswagena transportera i kradzież elektronarzędzi. Policjanci odzyskali mienie o wartości prawie 2.5 tys. zł. 43-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, grozi mu 10 lat więzienia.

Na początku tygodnia dzielnicowi z komisariatu na Przymorzu podczas służby obchodowej odebrali zgłoszenie o włamaniu do samochodu dostawczego w rejonie dzielnicy Zaspa. Funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce przestępstwa i w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym ustalili, co dokładnie zostało ukradzione, rozpytali mieszkańców pobliskich nieruchomości i zaczęli sprawdzać okolice. Obecni na miejscu funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

 

Dzielnicowi w poszukiwaniu sprawcy przestępstwa sprawdzili również pustostan niedaleko od miejsca zdarzenia. W trakcie kontroli pomieszczeń mundurowi znaleźli w jednym z nich mężczyznę oraz elektronarzędzia, które kilka godzin wcześniej zostały ukradzione z zaparkowanego samochodu. Policjanci zatrzymali 43-latka i przewieźli do policyjnego aresztu, a odzyskane przedmioty o wartości prawie 2.5 tys. zł. w tym m.in. piła łańcuchowa, nożyce do cięcia żywopłotu i wiertarki przekazali właścicielowi.

 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi 10 lat więzienia.