Wiadomości

POLICJANCI ZACHĘCALI DO WSTĄPIENIA W SZEREGI POLICJI PODCZAS POWIATOWYCH TARGÓW PRACY

Data publikacji 04.04.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie promowali zawód policjanta podczas Powiatowych Targów Pracy w Wejherowie. Podczas spotkań rozmawiali z mieszkańcami o procedurze związanej z naborem do służby oraz specyfice zawodu policjanta.

Wczoraj na terenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły Powiatowe Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie. Celem targów było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz  zapoznania się z konkretną branżą.

 

Na targach pracy nie mogło także zabraknąć mundurowych. Do podjęcia służby w Policji interesantów zachęcali specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia Anna Kwidzińska, asystent ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji sierż. sztab. Karolina Pruchniak oraz asp. sztab. Anetta Potrykus specjalista ds. prasowo – informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

 

Punkt informacji promujący dobór do służby w Policji cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej i innych osób dorosłych. Zainteresowani służbą w Policji otrzymali informacje o procedurze kwalifikacyjnej przyjęcia do służby oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby dostać się do Policji. W tym dniu można dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja, każdy z jej etapów. Ponadto osoby zainteresowane służbą mogły usłyszeć jakie zadania wykonują policjanci w poszczególnych pionach służbowych.

 

W czasie tych spotkań z zainteresowanymi, policjanci rozdawali elementy odblaskowe oraz mówili o bezpieczeństwie pieszych w ramach akcji Patrz i Słuchaj.

 

W 2019 roku w województwie pomorskim przyjęcia do służby planowane są w

terminach:

 

- 21.05.2019 roku

 

- 16.07.2019 roku

 

- 02.09.2019 roku

 

- 07.11.2019 roku

 

- 30.12.2019 roku