POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO MOTOCYKLISTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO MOTOCYKLISTY

Data publikacji 04.04.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 227 w Trutnowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 33-latka jadąc fordem zderzyła się bocznie z motocyklistą. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 41-letni motocyklista. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latce i wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

02 kwietnia br. przed godziną 10:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim  otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w m-ci Truntnowy na drodze wojewódzkiej 227. Jak wynikało ze zgłoszenia, 33 -latka kierująca fordem na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatową, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, 41-latkowi jadącemu motocyklem bmw. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny skierował policjantów ruchu drogowego.

 

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, a technik kryminalistyki wykonał oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Mundurowi ustalili, że 33-latka jadąca fordem w kierunku Stanisławowa, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy motocykla bmw jadącego w kierunku Cedrów Wielkich. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów. W wyniku wypadku 41 – latek jadący motocyklem bmw poniósł śmierć na miejscu, a 33-latka jadąca fordem, z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala,. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej fordem. Samochód i motocykl mundurowi zabezpieczyli na policyjnym parkingu.

 

Policjanci apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność.