POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ŚMIERTELNEGO WYPADKU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ŚMIERTELNEGO WYPADKU

Data publikacji 02.04.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 55-letniej kobiety, do którego doszło dziś rano przy ul. Kielnieńskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nietrzeźwy kierowca mazdy, jadąc ul. Wodnika, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem kobietę, która pomimo reanimacji zmarła. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a jego samochód zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od godziny 5.30 pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło przy ul. Kielnieńskiej w Gdańsku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca mazdy, 24- letni obywatel Ukrainy jadąc ul. Wodnika, przed skrzyżowaniem z ul. Kielnieńską stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni, następnie na chodnik i potrącił idącą tamtędy 55-letnią kobietę, która pomimo reanimacji zmarła.

Funkcjonariusze, na miejscu zdarzenia przebadali kierowcę mazdy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, ze 24-latek był pod wpływem blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a auto którym jechał, zostało zabezpieczone przez policjantów na policyjnym parkingu.

Policjanci, którzy pracowali przy ul. Kielnieńskiej wykonali oględziny i szkic miejsca wypadku drogowego. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Równolegle inni policjanci rozmawiali ze świadkami tego tragicznego zdarzenia. Wykonane czynności pomocne będą śledczym w ustalaniu przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.