Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU DWÓCH WYPADKÓW DROGOWYCH. POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ I PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW

Data publikacji 02.04.2019

Policjanci z Chojnic wczoraj popołudniu oraz dzisiaj rano zabezpieczali dwa wypadki drogowe. Na miejscu pracowali policjanci z ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

Od wczoraj na terenie powiatu chojnickiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego wypadku doszło około godziny 11:30 na drodze krajowej nr 22 w okolicach Gutowca. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 38-letni mieszkaniec Człuchowa jadąc renault nie dostosował prędkości na remontowanym odcinku drogi z ruchem sterowanym za pomocą sygnalizacji świetlnej i uderzył w tył samochodu dostawczego marki Renault Master, który oczekiwał na zielone światło. W wyniku tego uderzenia dostawczak przemieścił się i uderzył w tył toyoty stojącej przed nim. 38-letni kierowca Renault Kangoo został zabrany z obrażeniami ciała  do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce około 6:00 dzisiaj rano, na ulicy Bytowskiej w Chojnicach. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-letnia mieszkanka gm. Chojnice wyjeżdżając od strony Charzyków nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, który poruszał się w kierunku Bytowa. 59-letni cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Funkcjonariusze pracując przy tych zdarzeniach zatrzymali trzy dowody rejestracyjne z powodu powypadkowych uszkodzeń. Przebadali również  kierujących; wszyscy byli trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych. 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.