Wiadomości

ZDERZENIE OSOBÓWKI ZE ŚMIECIARKĄ – POLICJANCI ZATRZYMALI PRAWO JAZDY

Data publikacji 02.04.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeniu drogowym, do którego doszło wczoraj w Tczewie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 54-letnia kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu ciężarowemu mercedesowi w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Kierująca osobówką uczestniczącą w zdarzeniu trafiła do szpitala. Mundurowi apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

Wczoraj o godzinie 9.35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Aleja Kociewska w Tczewie. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 54-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu mercedesowi jadącemu Aleją Kociewską. W wyniku zderzenia samochodów kierująca osobówką trafiła do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jady kierującej toyotą oraz dowód rejestracyjny od tego samochodu.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.