Wiadomości

KOLEJNI KIEROWCY PO ALKOHOLU I NARKOTYKACH WYELIMINOWANI Z RUCHU PRZEZ POLICJANTÓW

Data publikacji 02.04.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu bądź pod wpływem narkotyków, jest jednym z głównych celów w działaniach wszystkich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Wczoraj policjanci z Lęborka zatrzymali 2 mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu i środków odurzających i wsiedli za kierownicę.

Wczoraj funkcjonariusze z lęborskiej komendy wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochód, będąc pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Po godz. 7.00 na ul. Krzywoustego w Lęborku, policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 33-letniego kierującego vw, u którego narkotest wykazał w organizmie obecność amfetaminy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego krew została pobrana do badań na zawartość narkotyków. Drugiego kierującego zatrzymali policjanci z wydziału ruchu drogowego tuż po godz. 11.00 na ul. Harcerzy. Alkomat wykazał u niego ponad 0,5 promila. Jazda pod wpływem alkoholu to nie jedyne przewinienie zatrzymanego 42-leniego kierowcy. W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że kierowca dostawczego renault nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu wcześniej cofnięte.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy w Lęborku. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat.