Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODROBIONY TOWAR O WARTOŚCI OKOŁO 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 01.04.2019

Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 29-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na sto tysięcy złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w piątek rano zatrzymali 29-letnią mieszkankę miasta, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferowała do sprzedaży perfumy oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jej mieszkaniu wody perfumowane, leginsy, skarpety i koszulki, których wstępna wartość oszacowana została na 100 tysięcy złotych.

 

Śledczy wykonali oględziny zabezpieczonego towaru. Policjanci ustalają skąd pochodzą podrobione ubrania i perfumy Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.