POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

Data publikacji 01.04.2019

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się w pobliżu miejscowości Czarna Woda na drodze krajowej nr 22. W wyniku zderzenia 2 aut zginął 77-letni kierowca osobowego renault.

Wczoraj po godzinie 12:40 dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Czarna Woda. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunku w Zblewie, funkcjonariusze z drogówki oraz technik kryminalistyki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych do zdarzenia doszło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Mieszkaniec gminy Czarna Woda, który kierował osobowym renault skręcając z drogi podporządkowanej doprowadził do zderzenia z samochodem marki audi. Obrażenia jakich doznał 77-letni kierowca renault okazały się śmiertelne. Mimo natychmiast podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Kierowca oraz pasażerka audi zostali przewiezieni do szpitala w celu zdiagnozowania obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 24-letni kierowca audi był trzeźwy.

 

Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny rozbitych pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.