MOTOCYKLISTA UDERZYŁ W DRZEWO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

MOTOCYKLISTA UDERZYŁ W DRZEWO

Data publikacji 01.04.2019

Wczoraj po południu policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem motocyklisty. Jak ustalili mundurowi kierujący jednośladem 38-latek zjechał na pobocze drogi, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

Wczoraj kilka minut po godzinie 17:00 starogardzcy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Dyżurny, który odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z drogówki.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów jadący od strony ulicy Gdańskiej motocyklista prawdopodobnie na wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, sporządzili oględziny rozbitego motocykla oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują o rozwagę na drodze oraz przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych, umiejętności kierowcy oraz stanu technicznego pojazdu. Wraz z wiosną rozpoczął się sezon dla kierujących jednośladami. Warto więc częściej zerkać w lusterka wsteczne, aby zauważyć jadącego za nami motocyklistę oraz szczególnie uważać w miejscach, gdzie droga krzyżuje się z przejazdem dla rowerzystów.