CHCIELI WYPRÓBOWAĆ ROWERY – BYLI NIETRZEŹWI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

CHCIELI WYPRÓBOWAĆ ROWERY – BYLI NIETRZEŹWI

Data publikacji 01.04.2019

Policjanci z sopockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nietrzeźwych cyklistów. Mężczyźni jechali wypożyczonymi rowerami po chodniku, a widząc radiowóz zmienili kierunek jazdy i próbowali uniknąć kontroli. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości zostali oni ukarani mandatami karnymi w kwocie 500 zł.

W sobotę około godz. 2.30 policjanci drogówki zauważyli na ul. 3 Maja jadących po chodniku dwóch rowerzystów. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać ich do kontroli. Ci jednak na widok mundurowych zmienili kierunek jazdy i chcąc uniknąć kontroli drogowej próbowali odjechać policjantom. Na sąsiedniej ulicy funkcjonariusze wylegitymowali tych cyklistów. Okazało się, że są to dwaj 26-latkowie z Gdańska i woj. śląskiego. Z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu mundurowi sprawdzili ich trzeźwość i ustalili, że każdy z nich ma ok. 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Podczas kontroli rowerzyści tłumaczyli się policjantom, że chcieli wypróbować elektryczne rowery. Rowery zostały odstawione w wyznaczone miejsce, a dwóch 26-latków za popełnione wykroczenie zostało ukaranych mandatami karnymi w kwocie 500 zł.

 

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 87 § 1a kodeksu wykroczeń osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu rower, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.