UŻYWAŁ KRADZIONEJ KARTY PŁATNICZEJ - USŁYSZAŁ 17 ZARZUTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UŻYWAŁ KRADZIONEJ KARTY PŁATNICZEJ - USŁYSZAŁ 17 ZARZUTÓW

Data publikacji 29.03.2019

Gdańscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posługiwał się ukradzioną kartą płatniczą. Podejrzany za pomocą karty wypłacał pieniądze i płacił zbliżeniowo za zakupy. Mężczyzna wczoraj usłyszał w sumie 17 zarzutów kradzieży z konta ponad 3,5 tys. zł. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.


Zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej trafiło do funkcjonariuszy z Suchanina w połowie marca. Pokrzywdzony nie wiedział, gdzie mogło dojść do kradzieży. Do czasu zgłoszenia przestępstwa z konta pokrzywdzonego skradziono łącznie ponad 3,5 tys. zł . Sprawca oprócz tego, że wypłacał pieniądze z bankomatów, robił również za pomocą karty zakupy. Podejrzany kupował głównie alkohol i wyroby tytoniowe.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, bardzo szybko ustalili, w których sklepach sprawca robił zakupy i na podstawie m.in. zapisów nagrań z kamer monitoringów wytypowali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. 32-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że 32-latek ukradł kartę znajomemu podczas towarzyskiego spotkania. Mężczyzna wykorzystał fakt, że znał pin do karty znajomego, dzięki temu bez problemu wypłacał pieniądze z jego konta i płacił za zakupy.

32-latek wczoraj usłyszał 17 zarzutów dotyczących kradzieży oraz usiłowania kradzieży pieniędzy z konta. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o tym, aby nie udostępniać haseł do kont bankowych żadnym osobom, nie zapisujmy również numeru PIN na karcie płatniczej oraz na kartkach przechowywanych razem z kartą w portfelu. Przestrzeganie tych zasad uchroni nas przed utartą pieniędzy.

W przypadku zagubienia karty należy natychmiast powiadomić bank, w przypadku kradzieży również policjantów.