POLICJANCI ZATRZYMALI OSZUSTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI OSZUSTÓW

Data publikacji 29.03.2019

Dzięki pracy policjantów z komisariatu na Śródmieściu odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy za pośrednictwem internetowego serwisu ogłoszeniowego oszukiwali osoby, które oferowały do sprzedaży sprzęt komputerowy oraz GSM. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, szacowane są na blisko 17 tys. zł. Mężczyźni w wieku 42 i 27 lat usłyszeli na tę chwilę 10 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa, zebrane przez policjantów dowody wskazują, że oszukanych osób jest znacznie więcej. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawą oszustwa, do którego doszło na początku marca, za pośrednictwem jednego z serwisów ogłoszeniowych. Sprawcy wyszukali w Internecie ogłoszenie sprzedaży telefonu o wartości blisko 3 tys. zł., następnie przesłali do osoby fikcyjny druk potwierdzenia przelewu. Pokrzywdzony, ufając, że pieniądze trafiły już na jego konto, przekazał osobiście telefon oszustowi, zapłata nigdy nie wpłynęła.

Kryminalni ze Śródmieścia, którzy zajęli się tą sprawą dzięki dobremu rozpoznaniu oraz zdobytym informacjom wytypowali dwóch podejrzewanych o te przestępstwa mężczyzn. 44-latek i jego 27- letni kolega zostali zatrzymani kilka na terenie Gdyni. W mieszkaniu, w którym przebywali, policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt pochodzący z przestępstwa, którego sprawcy nie zdążyli jeszcze spieniężyć m.in. aparaty fotograficzne, telefony, laptopy. Policjanci zabezpieczyli również dowody na to, że zatrzymani mieszkańcy Gdyni z tego przestępczego procederu zrobili sobie stałe źródło dochodu.

Śledczy na podstawie zgromadzonych dowodów dotarli już do ponad 20 osób, które padły ofiarą oszustów, a wcześniej nie zgłosiły tego policjantom. Oszukani oprócz telefonów komórkowych, konsoli do gier, sprzedali oszustom również laptopy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli na tę chwilę 10 zarzutów oszustwa,  a straty jakie ponieśli pokrzywdzeni szacowane są na blisko 17 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa, wkrótce podejrzani usłyszą kolejne zarzuty.

Mężczyźni zostali aresztowani przez sąd na najbliższe miesiące. Za oszustwo grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku nadal poszukują kolejnych pokrzywdzonych. Pokrzywdzeni proszeni są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego na numer telefonu (58) 328-44-83 lub pisząc  na adres komendant.kp2@gd.policja.gov.pl.