Wiadomości

PRZEKROCZYŁ PREDKOŚĆ W TERENIE ZABUDOWANYM- ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Data publikacji 28.03.2019

Policjanci chojnickiej drogówki kontrolowali pojazdy na trasie Chojnice- Bytów, gdzie w ostatnim czasie doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Podczas prowadzonych działań zatrzymali do kontroli kierującego, który swoją hondą przekroczył znacznie prędkość w terenie zabudowanym. 52-letniemu mieszkańcowi powiatu człuchowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna za przekroczenie prędkości o 62 km/h odpowie przed sądem. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę na drogach.

Wczoraj ok. godz. 13:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Honda. 52-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w terenie zabudowanym w miejscowości Zielona Huta  poruszał się 112 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Policjanci w takim przypadku zawsze sporządzają wniosek, który zostaje skierowany do sądu.  Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci w trakcie kontroli zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a na konto tego kierującego trafi 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców  o wyobraźnię i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość,  mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo,  życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.