PIJANY KIEROWAŁ TIR-EM. STRACIŁ WSZYSTKIE 12 KATEGORII UPRAWNIEŃ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

PIJANY KIEROWAŁ TIR-EM. STRACIŁ WSZYSTKIE 12 KATEGORII UPRAWNIEŃ

Data publikacji 28.03.2019

Prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 58-letni kierowca ciężarowej scanii, który wczoraj wieczorem nie dosyć, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, to na chojnickiej obwodnicy spowodował kolizję z inną ciężarówką i nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu elbląskiego grozi teraz kara do lat 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj 27 marca br. dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Nieżychowice. Na miejsce skierowany został patrol drogówki. Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że podczas wymijania jadący od strony Człuchowa w kierunku Czerska samochód ciężarowy z naczepą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok tir-a jadącego w przeciwnym kierunku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kolizji, nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Czerska. Dzięki szybkiej reakcji i podjętym działaniom przez dyżurnego, który podał komunikat do  patroli z Czerska doszło do zatrzymania kierującego skanią.

W trakcie rozmowy z kierowcą ciężarówki, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 58-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy oraz zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna w ten sposób stracił wszystkie z 12 kategorii.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca poniesie również konsekwencje związane ze spowodowaniem kolizji drogowej.

Policjanci ostrzegają i przypominają!

Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Kierujący w takim stanie pojazdem ciężarowym, stwarza jeszcze większe zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W przypadku kontaktu z innym pojazdem, masa rozpędzonego TIR-a w zasadzie nie daje szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku.