NARKOTYKI SCHOWANE BYŁY W KOSZU NA PRANIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NARKOTYKI SCHOWANE BYŁY W KOSZU NA PRANIE

Data publikacji 28.03.2019

Miasteccy policjanci zabezpieczyli wczoraj prawie 0,4 kg narkotyków. Większość zabezpieczonych środków odurzających schowana była w koszu na pranie. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali dwie osoby. 29 – letnia kobieta i 37 – letni mężczyzna już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Policjanci złożyli także wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Miastka otrzymywali informacje o osobach , które mogą posiadać narkotyki. Śledczy cały czas pracowali nad tą sprawą. Sprawdzali każdy sygnał i analizowali informacje. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. Wczoraj w trakcie przeszukania jednego z mieszkań na terenie Miastka policjanci zabezpieczyli zapakowany w foliowe worki susz roślinny, a także biały proszek. Wstępne testy potwierdziły, że są to marihuana i amfetamina. Łącznie śledczy zabezpieczyli prawie 0,4 kg narkotyków. Większość tych substancji schowana była w koszu na pranie.

W związku z tymi czynnościami mundurowi zatrzymali 29 – letnią kobietę oraz jej 37 – letniego znajomego. Oboje wczoraj zostali przesłuchani. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili zatrzymanej kobiecie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania. 37 – latek usłyszał natomiast zarzut posiadania narkotyków. Policjanci złożyli także wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.