NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYPADEK - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYPADEK

Data publikacji 27.03.2019

Policjanci z Człuchowa pracowali wczoraj przy wypadku drogowym na trasie Debrzno – Stare Gronowo, gdzie nietrzeźwy kierowca opla doprowadził do czołowego zderzenia z volvo. W wypadku ucierpiała kierująca volvo, którą pogotowie z urazem ręki zabrało do szpitala. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za spowodowanie wypadku drogowego grozi 3 lata więzienia.

Wczoraj po godzinie 16.30 człuchowska drogówka została wezwana do wypadku drogowego na trasie Debrzno – Stare Gronowo. Funkcjonariusze pracujący przy zdarzeniu ustalili, że sprawcą jest 38-letni kierowca opla, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym volvo. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu oględziny i kierowali ruchem, sprawdzili również trzeźwość kierowców. Badanie trzeźwości pokazało, że sprawca wypadku ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 38-letni mieszkaniec Debrzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód odholowali na policyjny parking. Kobietę kierującą volvo z urazem ręki pogotowie zabrało do szpitala w Człuchowie.

Aktualnie policjanci ustalają szczegóły wypadku. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi w kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat więzienia.