POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE CZWORONOŻNEMU PRZYJACIELOWI CZŁOWIEKA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE CZWORONOŻNEMU PRZYJACIELOWI CZŁOWIEKA

Data publikacji 27.03.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzili interwencję i znaleźli bezpieczne schronienie dla psa, który przez kilka dni zamknięty był w mieszkaniu. Trzeba było wyważyć drzwi wejściowe, żeby dostać się do zwierzęcia. Dzięki mundurowym czworonóg otrzymał jedzenie, picie i bezpieczne schronienie. Teraz pies czeka na nowego, kochające właściciela.

Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w powiecie pruszczańskim  od kilku dni wyje pies. Policjanci bardzo szybko zajęli się tą sprawą. Funkcjonariusze ustalili, że właściciel psa trafił do szpitala. Zwierzę mogło od kilku dni nic nie jeść i nie pić. Nie było też osoby, która miałaby klucze do tego mieszkania.

Wobec takich informacji policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi do domu. W mieszkaniu był nieduży, przestraszony kundelek. Pies dostał jedzeni i picie. Mundurowi przekazali czworonoga pracownikom urzędu gminy w Cedrach Wielkich. Funkcjonariusze ustalili, że obecny właściciel ze względów zdrowotnych nie będzie mógł się zająć czworonogiem. Zwierzę teraz czeka na nowego i kochającego właściciela.