TRZY OSOBY ZATRZYMANE W ZWIĄZKU ZE ŚMIERTELNYM POBICIEM - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

TRZY OSOBY ZATRZYMANE W ZWIĄZKU ZE ŚMIERTELNYM POBICIEM

Data publikacji 27.03.2019

Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali trzy osoby w związku ze śmiertelnym pobiciem 57 – letniego mężczyzny. Do pierwszego zatrzymania doszło w mieszkaniu gdzie zostało popełnione przestępstwo. Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane w innym mieszkaniu na terenie Gdyni. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a decyzją sądu trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności

Informację o możliwości popełnienia przestępstwa gdyńscy policjanci otrzymali w poniedziałek nad ranem od załogi karetki pogotowia, która wezwana została do jednego z mieszkań na gdyńskiej Chyloni. Obrażenia mężczyzny, do którego wezwani zostali ratownicy wskazywały, że został on mocno pobity. Pomimo podjętej reanimacji 57-letni mieszkaniec Gdyni zmarł.

Do mieszkania gdzie prowadzona była akcja reanimacyjna jako pierwsi dotarli policjanci z ogniwa patrolowego. Na miejscu mundurowi zatrzymali dwie osoby, 40-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę. W mieszkaniu gdzie doszło do śmiertelnego pobicia policjanci w raz z prokuratorem i biegłym lekarzem przeprowadzili oględziny zwłok, oględziny miejsca oraz inne czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że do śmiertelnego pobicia 57-latka doszło w trakcie libacji alkoholowej, która odbywała się w mieszkaniu gdzie znaleziono zwłoki. Z informacji zebranych przez śledczych wynikało, że w pobiciu brała udział zatrzymana na miejscu zdarzenia 40-letnia mieszkanka Gdyni oraz dwie inne osoby, 44-letnia mieszkanka Gdyni i 36-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Ta dwójka została zatrzymana tego samego ranka w innym mieszkaniu na terenie Gdyni.

Trójka zatrzymanych usłyszała wczoraj zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.