ZATRZYMANY PIJANY KIEROWCA BMW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANY PIJANY KIEROWCA BMW

Data publikacji 26.03.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu, jest jednym z głównych celów w działaniach gdańskich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Wczoraj policjanci zatrzymali 5 osób, które były pod wpływem alkoholu i kierowały samochodem.

Wczoraj funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego pięć osób, które prowadziły samochód, będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od prawie 0,4 do 2 promili.
Podczas wczorajszych kontroli o godzinie 9.25 na ul. Sucharskiego funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli 52-latka z Gdańska, który kierował bmw. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Mężczyzna został zbadany alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W rozmowie z policjantami 52-latek tłumaczył, że przebywa na zwolnieniu lekarskim i wypił piwa, żeby uśmierzyć ból, a poza tym wsiadł do auta, bo miał dowieźć klucze znajomemu. Gdańszczanin został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji na Śródmieściu, a jego samochód odholowano na parking strzeżony. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

 

Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania, grozi za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu.