POLICJANCI UDZIELILI POMOCY CHOREMU NA EPILEPSJĘ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI UDZIELILI POMOCY CHOREMU NA EPILEPSJĘ

Data publikacji 26.03.2019

Funkcjonariusze chojnickiego ruchu drogowego udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej 45-latkowi, który miał atak epilepsji. Dzięki szybkiej reakcji i wykwalifikowanej pomocy mundurowych oraz osób postronnych mieszkaniec Chojnic trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na epilepsję. St. asp. Rafał Halik i sierż. sztab. Magdalena Zblewska z chojnickiej komendy Policji patrolowali okolice dworca autobusowego, kiedy ratowali 45-latka. Funkcjonariusze udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali go pod opiekę lekarzy. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci poruszali się oznakowanym radiowozem w stronę dworca PKS. Przejeżdżając ulicą Dworcową zauważyli dwie osoby stojące nad leżącym mężczyzną. W związku z tym, niezwłocznie podjechali w to miejsce, aby sprawdzić zaistniałą  sytuację. Jak się okazało leżący na brukowej jezdni mężczyzna doznał najprawdopodobniej ataku epilepsji.  Policjanci natychmiast ułożyli go w pozycji bezpiecznej i przystąpił do udzielania pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze unieruchomili mu głowę, dbając o to, by poszkodowany nie doznał dodatkowych obrażeń oraz przykryli go kocem termicznym.

Policjanci do momentu przyjazdu karetki cały czas nawiązywali kontakt słowny z leżącym mężczyzną i kontrolował jego funkcje życiowe.

O podjętej interwencji poinformowali dyżurnego jednostki. Po chwili na miejscu pojawiła się  załoga pogotowia ratunkowego. Dzięki postawie osób, którzy nie byli obojętni i zareagowali na widok leżącego człowieka na drodze oraz  funkcjonariuszom, którzy wiedzą jak postępować w takich sytuacjach, mężczyzna w porę otrzymał pomoc medyczną i trafił pod opiekę lekarzy. Teraz już schorowanemu mężczyźnie nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.