POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ZDARZENIA DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ZDARZENIA DROGOWEGO

Data publikacji 25.03.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek (22.03.br.). Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 48-letni kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Renault, którym kierował 21-letnim mężczyzna. W wyniku zderzenia dwoje kierujących zostało przetransportowanych do szpitali.

W piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gowidlinie. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki  VW 48-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Renault, kierowanym przez 21-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. W wyniku zdarzenia obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitali.

Policjanci wykonali na miejscu zdarzenia oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny ponadto wykonano dokumentacje fotograficzną. Wykonane na miejscu czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.