POSIADAŁ NARKOTYKI, WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I PRÓBOWAŁ UCIEKAĆ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POSIADAŁ NARKOTYKI, WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I PRÓBOWAŁ UCIEKAĆ

Data publikacji 25.03.2019

Mundurowi z Kalisk zatrzymali w pościgu 22-latka, który posiadał w mieszkaniu środki odurzające. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, mężczyzna na widok mundurowych wyskoczył przez okno i próbował uciekać. Podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. W wyniku przeszukania śledczy zabezpieczyli blisko 90 gramów amfetaminy i marihuany.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kaliskach doprowadzili do swojej jednostki 22-latka, który posiadał w mieszkaniu środki odurzające. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo na widok mundurowych zamknął drzwi, wyskoczył przez okno i próbował uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku i po krótkim pościgu, jeszcze na terenie tej samej posesji zatrzymali podejrzanego.

Podczas obezwładniania okazało się, że 22-latek ma w kieszeni woreczek strunowy z suszem roślinnym. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli na górnej półce meblościanki tacę, na której znajdowały się woreczki strunowe z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina.

Mieszkaniec Kociewia został zatrzymany i przekonwojowany do komendy. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.