Wiadomości

I TARGI SŁUŻB MUNDUROWYCH W WYŻSZEJ SZKOLE ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNI

Data publikacji 22.03.2019

Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej uczestniczyli w konkursie policyjnym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni dla licealistów klas o profilu policyjnym. Z okazji konkursu zostały również zorganizowane I Targi Pracy Służb Mundurowych.

Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej uczestniczyli w konkursie policyjnym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni dla licealistów klas o profilu policyjnym. Z okazji konkursu zostały również zorganizowane I Targi Pracy Służb Mundurowych.

Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs wiedzy policyjnej. W finale wzięło udział ok. 50 uczniów, którzy przeszli wstępne eliminacje w swoich szkołach. Zwycięzcami konkursu zostali:

- I miejsce – Nikola Kwaśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku;

- II miejsce – Oliwier Adamczewski z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie;

- III miejsce – Marcin Chojnacki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku.

Atrakcją dla uczniów były zorganizowane z okazji konkursu I Mundurowe Targi Pracy Służb Mundurowych, w których, oprócz Policji, wzięła udział Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Ochrony Kolei, Straż Miejska, Wojewódzki Sztab Wojskowy, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Żandarmeria Wojskowa, 7 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na stoisku policyjnym uczniowie mogli zapoznać się z aktualną ofertą służby. Specjalistka zajmująca się rekrutacją wyjaśniła m.in. to jakie dokumenty należy złożyć, aby dostać się do służby, ile trwa zawodowy kurs podstawowy, a także o rolę kobiet w Policji. Policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku zapoznawały młodzież z programami prewencyjnymi oraz założeniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji Moja komenda. Funkcjonariusz Laboratorium Kryminalistycznego KWP opowiadał o specyfice pracy technika kryminalistycznego oraz pokazywał jak powstają odciski palców i uszu. Na przyuczelnianym parkingu wszystkie służby prezentowały swoje samochody służbowe. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku udostępnili do zwiedzania wóz pirotechniczny oraz pokazali działanie robota pirotechnicznego. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu drogowego KWP oraz KMP w Gdyni wystawili oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Główną nagrodą konkursu był indeks uczelni. Nagrody zwycięzcom z ramienia Policji wręczyła nadkom. Magdalena Falkowska, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku. Uczniowie otrzymali kalendarze książkowe, kubki oraz książki o historii policji gdańskiej wydane z okazji tegorocznej setnej rocznicy powstania Policji Państwowej.

 

Multimedia dostępne na stronie https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=40130