PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA KOMENDZIE W LĘBORKU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA KOMENDZIE W LĘBORKU

Data publikacji 22.03.2019

Policjanci z Lęborka zorganizowali po raz kolejny tzw. dzień otwarty komendy. W pierwszy dzień wiosny na zwiedzające dzieci czekało mnóstwo atrakcji, prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów, przedstawienie pracy funkcjonariuszy poszczególnych pionów oraz pokaz psów służbowych.

 

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku w pierwszy dzień wiosny udostępniła swoją jednostkę uczniom z powiatu lęborskiego, którzy chcieli zobaczyć, jak wygląda praca policjantów od wewnątrz. Wczoraj w ramach tzw. dnia otwartego na terenie jednostki policjanci zaprezentowali radiowozy oraz sprzęt, jakim posługują się w codziennej służbie. Najmłodsi mogli dowiedzieć się o bezpiecznych zachowaniach na drodze a policjanci przypomnieli dzieciom o tym, jak ważne jest zakładanie elementów odblaskowych. Dzieci poznały tajniki służby technika kryminalistyki oraz wysłuchały ciekawej pogadanki przewodnika psa służbowego, który opowiedział o specyfice służby z czworonożnym kompanem.

 

Mundurowi chętnie zapraszają dzieci i młodzież do swojego miejsca pracy, by przybliżyć im specyfikę zawodu, jaki wykonują. Tegoroczne zainteresowanie takim spędzeniem pierwszego dnia wiosny było duże.

Komendę odwiedziło blisko 200 dzieci.

Multimedia dostępne na stronie https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=40129