POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

Data publikacji 20.03.2019

W piątek, 22 marca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna.

Na terenie całego województwa  spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami,  będą patrolowały pomorskie drogi. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa  z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa. Sposób prowadzenia działań powoduje, że po minięciu policyjnej kontroli, możemy spotkać następną. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Kierowcy mają niestety zwyczaj przyspieszania po przejechaniu obok punktu kontroli.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Mimo dodatnich temperatur w ciągu dnia, nie zapominajmy, że nadal mamy do czynienia z okresem przejściowym. Poranne drogi mogą być oblodzone i śliskie. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

Multimedia dostępne na stronie https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=40112