DACHOWALI, WYPADALI Z DROGI, BYLI NIETRZEŹWI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DACHOWALI, WYPADALI Z DROGI, BYLI NIETRZEŹWI

Data publikacji 18.03.2019

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscach wypadków z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich dachował na jednej z głównych ulic Bytowa. 18 – latek w organizmie miał ponad promil alkoholu. Drugi mężczyzna pomimo, że w organizmie miał ponad 1,6 promila kierował seatem i wypadł z drogi. Całe szczęście w zdarzeniach nikt poważnie nie ucierpiał. Niedługo obaj nieodpowiedzialni mężczyźni po usłyszeniu zarzutów za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę chwilę po godzinie 5.00 dyżurny bytowskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o wypadku na ul. Gdańskiej. Informacja dotyczyła dachowania samochodu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. 18 – latek stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i dachował. Jak się okazało mieszkaniec Bytowa był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Auto, którym kierował mężczyzna zostało odholowane na parking. 


Podobny przebieg miało wczorajsze zdarzenie do którego doszło chwilę przed godziną 23.00 w okolicach Słosinka. Ustalenia policjantów wskazują, że kierujący seatem na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i wpadł do pobliskiego wąwozu. 23 – letniemu kierowcy oraz dwóm pasażerom nic się nie stało. Jak się również okazało kierujący seatem był nietrzeźwy. Mieszkaniec gminy Polanów w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Ponadto mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami. 

W najbliższym czasie obaj kierujący zostaną przesłuchani. Śledczy przedstawią im zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 23 – letni kierowca seata odpowie dodatkowo za kierowanie samochodem pomimo cofnięcia uprawnień. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.