Wiadomości

KOLEJNY NIEBEZPIECZNY WYPADEK W LĘBORKU – POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ NA DRODZE

Data publikacji 18.03.2019

W piątek policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Lęborku. Kierujący osobowym vw T-4 uderzył w drzewo a następnie odbił się od niego i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Autem podróżowało jeszcze 5 pasażerów. Kierujący, 18-letni mężczyzna oraz 4 pasażerów zostało przewiezionych do szpitali w Słupsku i Lęborku.

W piątek o godz. 13.15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Lęborku na ul. Mostnika. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 18-letni mężczyzna kierujący osobowym VW T-4 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo, a następnie odbił się od niego i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Autem podróżowało jeszcze 5 pasażerów. Kierujący, 18-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu lęborskiego oraz 4 pasażerów zostało przewiezionych do szpitali w Słupsku i Lęborku. Jedne pasażer został opatrzony przez służby ratunkowe na miejscu zdarzenia. Wszyscy pasażerowie to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat, mieszkańcy powiatu lęborskiego. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pojazd po wykonanych oględzinach zabezpieczono na policyjnym parkingu. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, szkice sytuacyjne, dokumentację fotograficzną, ustalili i rozpytali świadków oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Te wszystkie czynności pomogą wyjaśnić i ustalić dokładne okoliczności tego wypadku. 


Przypominamy 

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być mokre i śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.