ZARZUTY DLA 48-LETNIEGO SPRAWCY, KTÓREGO ZATRZYMALI KRYMINALNI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZARZUTY DLA 48-LETNIEGO SPRAWCY, KTÓREGO ZATRZYMALI KRYMINALNI

Data publikacji 15.03.2019

Kryminalni z Sopotu zatrzymali 48-latka podejrzanego o kierowanie gróźb i uszkodzenie mienia. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca w ostatnim czasie groził 29-letniemu znajomemu pozbawieniem życia, a jego partnerce uszkodził opony w samochodzie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a dziś zostanie doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe. 48-latek jest znany policjantom z Sopotu. Pod koniec lutego br. zgłosił on fikcyjną kradzież auta, za co usłyszał zarzuty.

W środę wieczorem sopoccy kryminalni zatrzymali w mieszkaniu na terenie Sopotu 48-letniego mężczyznę. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że 48-latek w ostatnim czasie groził 29-letniemu znajomemu pozbawieniem życia, a w miniony wtorek przebił dwie opony w samochodzie należącym jego partnerki. Straty z tytułu zniszczenia poszkodowana wyceniła na ponad 500 zł. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu.


48-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Sprawca przyznał się do tych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Dziś funkcjonariusze doprowadzą podejrzanego do prokuratury na dalsze czynności procesowe. 

Sprawca jest znany policjantom z Sopotu. Pod koniec lutego br. złożył w komendzie zawiadomienie o fikcyjnej kradzieży audi a4. Funkcjonariusze ustalili wtedy, że do kradzieży w ogóle nie doszło i w trakcie intensywnych działań odzyskali auto na terenie Gdyni. Sprawca za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz złożeniu fałszywych zeznań usłyszał zarzut. 48-latek w przeszłości był notowany także za jazdę w stanie nietrzeźwości i wyłudzenie kredytu. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat więzienia