DOZÓR DLA 26-LATKA, KTÓREGO ZATRZYMALI DZIELNICOWI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DOZÓR DLA 26-LATKA, KTÓREGO ZATRZYMALI DZIELNICOWI

Data publikacji 14.03.2019

Dzielnicowi z Tczewa zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli prawie 120 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego doprowadzili do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec 26-latka dozór policyjny.

12 marca br. dzielnicowi z Tczewa zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z posiadanych ustaleń wynikało, że mężczyzna może mieć w swoim mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. W czasie kiedy podejrzewany mężczyzna znajdował się w mieszkaniu funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do weryfikacji posiadanych podejrzeń. Podczas przeszukania mieszkania 26-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego dzielnicowi zabezpieczyli łącznie prawie 120 gramów sypkiej białej substancji. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina.


Policjanci zatrzymali 26-latka, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Wczoraj zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec 26-latka dozór policyjny, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.