Wiadomości

PALENIE SZKODZI - PRZEKONAŁ SIĘ O TYM POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM 44-LATEK

Data publikacji 14.03.2019

Wejherowski policjant zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 44-latek zwrócił na siebie uwagę ponieważ ... palił papierosa w miejscu objętym zakazem. Podczas legitymowania okazało się, że był poszukiwany. Został zatrzymany. Wczoraj trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 2,5 roku pozbawienia wolności za czyny, które wcześniej popełnił.

Wczoraj około godziny 10.30 na peronie dworca PKP w Wejherowie, policjant przewodnik psa patrolowo – tropiącego z wejherowskiej komendy, podczas patrolu na terenie dworca, zauważył mężczyznę, który palił papierosa w miejscu objętym zakazem, w związku z czym postanowił go wylegitymować. Mężczyzna na widok zbliżającego się w jego kierunku funkcjonariusza i towarzyszącego mu czworonoga zaczął się nerwowo zachowywać. Policjant natychmiast podjął wobec niego interwencję.


W trakcie legitymowania 44-latka i sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gdyni do odbycia dwóch i pół roku kary pozbawienia wolności. Mężczyzna za naruszenie zakazu obowiązującego na peronie dworca został ukarany także mandatem.