POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU NA K-22 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU NA K-22

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu w pobliżu miejscowości Kończewice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym fordem. W wyniku zderzenia audi dachowało i wpadło do rowu. Kierowca forda z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a mężczyznę kierujący audi został zabrany przez śmigłowiec pogotowia ratunkowego.

Wczoraj (13 marca 2019r.) około godziny 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu dróg prowadzących do miejscowości Mątowy i Kończewice. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały wysłane wszystkie służby ratunkowe. Funkcjonariusze, wstępnie ustalali, że 32-letni mężczyzna kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, chciał ominąć skręcający w prawo samochód i gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z nadjeżdżającym fordem. W wyniku tego zderzenia audi dachowało i wpadło do przydrożnego rowu. 


Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, podczas gdy strażacy uwalniali z audi zakleszczonego mężczyznę. Policjanci wykonali oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. 42-letni kierowca forda został przewieziony do szpitala, natomiast obrażenia ciała kierowcy audi wymagały przetransportowania mężczyzny lotniczym pogotowiem ratunkowym do specjalistycznej placówki.

Funkcjonariusze prawie 4 godziny pracowali na miejscu zdarzenia kierując ruchem, który najpierw był całkiem zamknięty i policjanci wyznaczali objazdy, a potem odbywał się wahadłowo. Mundurowi zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Teraz śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.