14 MARCA POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PASY” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

14 MARCA POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PASY”

Data publikacji 14.03.2019

Dzisiaj pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowego przewożenia dzieci.

Dzisiaj pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”. Pomimo licznych filmów, badań oraz opracowań, z których wynika, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie, wielu kierowców z nich nie korzysta. Zdarza się, że dzieci również przewożone są nieprawidłowo. Celem zaplanowanych przez pomorską Policję działań jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Na drogach naszego województwa pojawi się większa ilość patroli. Mundurowi sprawdzą czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów oraz czy dzieci przewożone są prawidłowo. 


Przed rozpoczęciem jazdy należy upewnić się, że pas dobrze przylega do ciała, nie jest poskręcany, jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika, nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia wysunie się. Również sam fotelik musi być dobrze zamontowany w pojeździe.

Policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dziecka bez wymaganego fotelika nie należy spodziewać się pobłażliwości ze strony funkcjonariusza. 

Przypominamy, że jazda na tylnym siedzeniu nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Osoba, bez zapiętych pasów, której ciało podczas zderzenia waży kilka ton, może zabić siebie i towarzyszy podróży.