ZLIKWIDOWANE DWIE PLANTACJE MARIHUANY, ZABEZPIECZONE 3,5 KG NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZLIKWIDOWANE DWIE PLANTACJE MARIHUANY, ZABEZPIECZONE 3,5 KG NARKOTYKÓW

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspierani przez policyjnych antyterrorystów weszli jednocześnie do dwóch mieszkań na terenie woj. pomorskiego i wielkopolskiego. W mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli 3,5 kg narkotyków i zlikwidowali dwie plantacje marihuany. Do sprawy zatrzymane zostały 3 osoby. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku zdobyli informację, że trzy osoby zajmują się uprawą narkotyków. Plantacje miały zostać zorganizowane na terenie dwóch województw, woj. pomorskiego i woj. wielkopolskiego. Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili, że podejrzewani o ten proceder mogą posiadać broń palną. Operacyjni postanowili wejść na tern posesji we wtorek, kryminalni wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku o godzinie 6 rano siłowo weszli na teren ustalonych posesji. W trakcie działań policjanci zatrzymali 3 osoby, 2 mężczyzn w wieku 32-lat oraz kobietę w tym samym wieku. W trakcie przeszukań na dwóch plantacjach policjanci zabezpieczyli łącznie 140 krzaków konopi indyjskich, kilogram marihuany, prawie 1,5 kg amfetaminy, 2 szt. broni palnej oraz 18 szt. ostrej amunicji.


W akcji policjantów wspierał funkcjonariusz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem „Edkiem” wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zatrzymany 32-latek, u którego policjanci zabezpieczyli 3.5 kg narkotyków usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.