POLICJANCI ODZYSKALI SAMOCHODY SKRADZIONE NA TERENIE NIEMIEC - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ODZYSKALI SAMOCHODY SKRADZIONE NA TERENIE NIEMIEC

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec, ich wartość to około 200 tys. zł. Do ich odzyskania doszło na terenie Rumi. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn poruszających się tymi pojazdami.

W ostatni poniedziałek kryminalni z gdyńskiej komendy, na terenie Wejherowa, zauważyli dwa pojazdy marki Toyota podejrzanie wolno poruszające się. Pojazdy nie dość, że jechały znacznie wolniej niż inne pojazdy to trzymały się bardzo blisko siebie. Takie zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia mundurowych, że samochody mogą pochodzić z kradzieży lub przewozić przedmioty, których posiadanie jest zabronione. 


Policjanci jechali za podejrzanymi pojazdami, a w między czasie sprawdzili w policyjnych systemach ich tablice rejestracyjne. Tablice te okazały się poszukiwane jako skradzione na terenie Niemiec. Ta informacja potwierdziła przypuszczenia mundurowych, którzy w tym momencie wezwali do pomocy większe siły. Do zatrzymania samochodów do kontroli doszło na terenie Rumi, na parkingu jednej z restauracji. 
Zatrzymane samochody toyota rav i toyota GT okazały się poszukiwane. Obydwa zostały skradzione na terenie Niemiec. Jeden z nich, został skradziony tego samego dnia, a drugi cztery dni wcześniej. Wartość odzyskanych samochodów to około 200 tys. zł. 

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 23, 31 i 41 lat którzy poruszali się skradzionymi samochodami, wszyscy to mieszkańcy Gdyni. W zabezpieczonych pojazdach mundurowi znaleźli również kilka tablic rejestracyjnych zarówno polskich jak i niemieckich. Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.