Wiadomości

ZNIEWAŻYŁ POLICJANTÓW I UDERZYŁ JEDNEGO Z NICH – FUNKCJONARIUSZE ZATRZYMALI PODEJRZANEGO

Data publikacji 12.03.2019

Policjanci zatrzymali agresywnego 19-latka, który po tym, jak został wyproszony z sopockiego klubu, znieważył interweniujących funkcjonariuszy i uderzył jednego z nich. W budynku komendy sprawca znieważył kolejnych dwóch policjantów. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, do których przyznał się i chce dobrowolnie poddać się karze.

W minionym tygodniu dyżurny sopockiej komendy, po tym jak w godzinach nocnych otrzymał zgłoszenie o awanturze w klubie w centrum miasta, na miejsce od razu skierował funkcjonariuszy z referatu patrolowo-interwencyjnego. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli, że przed lokalem szarpie się trzech mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast wezwali całą trójkę do zachowania zgodnego z prawem i dwóch z nich od razu się uspokoiło. Trzeci z mężczyzn nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, cały czas krzyczał, był agresywny i w pewnym momencie uderzył w twarz interweniującego policjanta. Natychmiast został on obezwładniony. Mimo to mężczyzna dalej był agresywny, przeklinał i znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Okazało się, że sprawcą jest 19-letni mieszkaniec Gdyni. Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że zatrzymany 19-latek chwilę wcześniej został wyproszony z klubu, gdzie również zachowywał się agresywnie i zaczepiał inne osoby. Jak się okazało, na zewnątrz szarpał się ze swoimi znajomymi, którzy chcieli go uspokoić.


Zatrzymany mieszkaniec Gdyni został doprowadzony do komendy miejskiej, gdzie znieważył kolejnych dwóch policjantów. Następnie został on osadzony w policyjnym areszcie. Sprawca był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

19-letni sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego policjanta oraz zarzuty znieważenia czterech policjantów. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów i chce dobrowolnie poddać się karze. 

Zgodnie z kodeksem karnym każdy, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Znieważenie policjantów zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.