Wiadomości

DWA WYPADKI- NIE ŻYJE JEDNA OSOBA. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ NA DROGACH !

Data publikacji 12.03.2019

Chojniccy śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na trasie Chojnice- Angowice, gdzie na prostym odcinku drogi doszło do potrącenia 71–letniego mężczyzny. Obrażenia jakich doznał pieszy okazały się śmiertelne. Drugie zdarzenie z udziałem motocyklisty miało miejsce kilka godzin wcześniej na głównym ciągu komunikacyjnym DK 22 w Czersku. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

Wczoraj (11.03.br) około godziny 20-tej dyżurny chojnickiej Policji odebrał zgłoszenie, że na trasie Chojnice- Angowice doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 45-letnia kierująca mieszkanka gminy Chojnice potrąciła znajdującego się na jezdni pieszego idącego nieprawidłową stroną jezdni, który poruszał się również bez wymaganych elementów odblaskowych. W wyniku tego zdarzenia, 71-letni mężczyzna doznał obrażeń, które okazały się śmiertelne. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że kierująca była trzeźwa. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.


Drugie zdarzenie miało miejsce w tym samym dniu kilka godzin wcześniej, gdzie na głównym ciągu komunikacyjnym w Czersku kierujący 34-letni motocyklista nie posiadający uprawnień do kierowania tego typu pojazdami najprawdopodobniej nie dostosował prędkości oraz bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i w celu uniknięcia zderzenia z jadącym przed nim mercedesem doprowadził do „położenia” motocykla co spowodowało, że uderzył w znak drogowy na wysepce. Poszkodowany 34-latni mieszkaniec Czerska ze znacznymi obrażeniami ciała został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala.
br> Ponadto policjanci pracowali przy dwóch innych zdarzeniach drogowych na terenie powiatu w wyniku których trzy osoby zostały poszkodowane w tym 3-letnia dziewczynka. Na szczęście obrażenia jakich doznali ci uczestnicy ruchu okazały się nie groźne.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów i przewidywać ewentualne zagrożenia. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze i bądźmy widoczni nosząc odblaski. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko w obszarze zabudowanym, ale również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli w obszarze zabudowanym. Nie wszystkie odcinki dróg są dobrze oświetlone, a opady deszczu, czy mgła dodatkowo pogarszają widoczność. Przypominamy kolejny raz, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.