POLICJANCI ZABEZPIECZALI MECZ PIŁKI NOŻNEJ ARKA GDYNIA-LEGIA WARSZAWA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZALI MECZ PIŁKI NOŻNEJ ARKA GDYNIA-LEGIA WARSZAWA

Data publikacji 11.03.2019

W ostatnią sobotę gdyńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Legia Warszawa. W trakcie trwania zabezpieczenia nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku.

W ostatnią sobotę na stadionie w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy pomiędzy zespołami Arki Gdynia i Legia Warszawa. Nad bezpieczeństwem kibiców oraz zawodników czuwali policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pilnowali porządku zarówno przed spotkaniem, w jego trakcie jak i po jego zakończeniu.


Całe zabezpieczenie przebiegło spokojnie, zakłóceń porządku publicznego. Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu tylko dwukrotnie musieli interweniować. Raz kiedy służby ochrony przekazały im dwie osoby, które próbowały wnieść na teren stadionu alkohol, drugi raz kiedy te same służby przekazały funkcjonariuszom osobę, która usiłowała wejść na teren imprezy, iż pomimo posiadała orzeczony zakaz stadionowy. 

W trakcie zabezpieczenia meczu nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku, a sprawne działania policjantów przyczyniły się do upłynnienia ruchu kibiców i pojazdów przed rozpoczęciem i po zakończeniu imprezy.