POMOC PRZYSZŁA NA CZAS - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POMOC PRZYSZŁA NA CZAS

Data publikacji 11.03.2019

Dzięki zdecydowanej postawie policjantów z komisariatu na gdańskiej Oruni najprawdopodobniej uratowano życie młodemu mężczyźnie. Policjanci w ostatniej chwili pomogli 21-latkowi i nie dopuścili do tragedii.

W piątek około godziny 10 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Gdańsku młody mężczyzna popełnił samobójstwo. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, usłyszeli hałas dobiegający ze znajdującego się w pobliżu posesji garażu. Policjanci natychmiast otworzyli drzwi do garażu i zobaczyli stojącego nad kanałem młodego mężczyznę ze sznurem na szyi.


Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli negocjacje i podczas profesjonalnie przeprowadzonej rozmowy, trwającej kilkanaście minut odwiedli mężczyznę od odebrania sobie życia. 21-latek zaufał policjantom i zszedł z kanału. Policjanci za pośrednictwem oficera dyżurnego poprosili o pomoc pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe ratowników medycznych mężczyzna został przekazany pod ich opiekę i odwieziony do szpitala. 

Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji policjanci uratowali życie mężczyzny. Mężczyzna znajduje się pod fachową opieką, a funkcjonariusze sprawdzają, dlaczego 21-latek chciał odebrać sobie życie. 

Jeżeli nie radzisz sobie z problemem, skorzystaj z porad fachowców z Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku przy ul. Ks. Gustkowicza 13, tel. 58 511 01 21, 58 511 01 22 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku ul. Dyrekcyjna 5.