ZATRZYMANI DEALERZY NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANI DEALERZY NARKOTYKÓW

Data publikacji 08.03.2019

Zarzut posiadania narkotyków usłyszy 25 i 27-letni mieszkaniec Kwidzyna. Kryminalni z kwidzyńskiej komendy w miejscu zamieszkania obu mężczyzn znaleźli prawie 362 gramy środków odurzających. Teraz mężczyznom za posiadanie i sprzedawanie narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie pracowali nad sprawami dotyczącymi środków odurzających. W czwartek 07 marca br. weszli do mieszkań 25 i 27-latka po tym, jak otrzymali informację, że mają oni związek z przestępczością narkotykową, handlują nimi i mogą w swoich mieszkaniach posiadać narkotyki. Ustalenia policjantów potwierdziły się. 


W miejscu zamieszkania pierwszego podejrzanego tj. 25 – latka, podczas przeszukania, policjanci znaleźli pudełko ze sporą ilością zielono-brązowego suszu roślinnego, białego proszku i różnokolorowych tabletek. Policjanci poddali mężczyznę kontroli osobistej i znaleźli przy nim torebkę foliową z zawartością białego proszku. Łącznie u zatrzymanego mężczyzny ujawniono susz roślinny w ilości 9,10 gramów, amfetaminę o łącznej wadze 23,75 gramów oraz 103 sztuki tabletek o łącznej wadze 40,35 gramów. 

W miejscu zamieszkania drugiego podejrzanego tj. 27-latka, podczas przeszukania, policjanci znaleźli worek foliowy z zawartością białego proszku o łącznej wadze 230 gramów, słoik z suszem roślinnym o wadze 57 gramów i wagę elektroniczną. 

Po zbadaniu wszystkich substancji testerem okazało się, że są to niedozwolone środki odurzające. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 362 gramy zabronionych substancji oraz pieniądze w kwocie prawie tysiąc siedemset złotych pochodzące najprawdopodobniej ze sprzedaży zabronionej substancji. Policjanci ustalać będą teraz pochodzenie środków odurzających. 

Mieszkańcy Kwidzyna zostaną dzisiaj przesłuchani i usłyszą zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie i sprzedawanie narkotyków grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.