ZATRZYMANA POD ZARZUTEM OSZUSTWA, USŁYSZAŁA 22 ZARZUTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANA POD ZARZUTEM OSZUSTWA, USŁYSZAŁA 22 ZARZUTY

Data publikacji 08.03.2019

Kryminalni z Przymorza zatrzymali sprzedawczynię jednego ze sklepów na terenie dzielnicy, która oszukiwała swojego pracodawcę. Kobieta usłyszała łącznie 22 zarzuty dotyczące oszustw. Wartość strat, jakie spowodowała to ponad 1.6 tys. zł. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na Przymorzu w minioną środę odebrali zgłoszenie dotyczące oszustw na terenie jednego z marketów. Policjanci podczas pracy nad tą sprawą ustalili, że sprzedawczyni wykorzystywała fakt pozostawienia przez klienta paragonu, wprowadzała na kasę fiskalną sprzedany towar, a następnie po przekazaniu pieniędzy przez klienta wprowadzała do kasy polecenie usunięcia transakcji, pieniądze za towar zabierała dla siebie. Jak ustalili policjanci, przestępczy proceder miał trwać od kilku tygodni, a pokrzywdzony stracił ponad 1600 złotych. 


Policjanci podczas zbierania materiału dowodowego sprawdzili i zabezpieczyli monitoring, przeprowadzili wiele rozmów z osobami mogącymi mieć informacje w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zebrali dowody pozwalające na zatrzymanie 20-letniej mieszkanki Gdańska, która usłyszała w sumie 22 zarzuty dotyczące oszustw komputerowych.

Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.