POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU NA ALEI NIEPODLEGŁOŚCI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU NA ALEI NIEPODLEGŁOŚCI

Data publikacji 08.03.2019

Od godzin porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie razem z prokuratorem pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na Alei Niepodległości w Sopocie. Na miejscu śmierć poniosło dwóch mężczyzn, a trzech kolejnych z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj, 8 marca, o godz. 4.25 sopoccy policjanci otrzymali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. Malczewskiego. Na miejscu jako pierwsi ze służb ratunkowych pojawili się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało pięciu mężczyzn. Funkcjonariusze od razu przystąpili do reanimacji jednego z mężczyzn. Akcję tą przejęła od nich załoga karetki pogotowia. Kolejną z osób reanimowali strażacy. Pomimo prowadzonych czynności reanimacyjnych nie udało się przywrócić funkcji życiowych dwóch mężczyzn i na miejscu stwierdzono ich zgon. Pozostałe trzy osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitali. 


Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności, w tym m.in. oględziny miejsca zdarzenia i samochodu. Wstępnie ustalono, że jadący Aleją Niepodległości od strony Gdyni w kierunku Gdańska samochód volkswagen passat na wysokości posesji nr 869 uderzył w słup trakcji trolejbusowej i znajdujący się za nim przystanek komunikacji miejskiej. Z uwagi na powstałe utrudnienia w ruchu drogowym służby skierowane na miejsce wypadku kierowały ruchem na miejscu oraz w jego okolicy. Wyznaczony został też objazd dla samochodów wjeżdżających od ul. Malczewskiego w Aleję Niepodległości. Przed godziną 10.00 policjanci zakończyli czynności na miejscu zdarzenia i przywrócili ruch drogowy. Postępowanie w sprawie wypadku cały czas trwa. Policjanci pod nadzorem prokuratury szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Śledczy ustalają też tożsamość wszystkich osób biorących udział w wypadku.