Wiadomości

KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ, NAJPRAWDOPODOBNIEJ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW, A W JEGO SAMOCHODZIE PO

Data publikacji 08.03.2019

Policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali 29 - letniego mężczyznę, który prowadził samochód bez wymaganych uprawnień i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. W jego samochodzie znajdowała się również poszukiwana 24-latka, a w trakcie przeszukania pojazdu mundurowi zabezpieczyli porcję amfetaminy.

Dzisiaj (08.03.2019) w nocy około godziny 2:00 policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali do kontroli kierującego osobowym mercedesem. Za kierownicą samochodu znajdował się 29-letni mężczyzna. W trakcie kontroli mężczyzna był nadpobudliwy i nerwowy. Funkcjonariusze podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków. W związku z powyższym mundurowi dokonali dokładnego sprawdzenia samochodu. W wyniku tej czynności ujawnili zawiniątko z białą, sypką substancją. Po sprawdzeniu testerem narkotyków substancją tą okazała się amfetamina. 


W samochodzie znajdowała się również 24-letnia pasażerka. Sprawdzając jej dane policjanci ustalili, że jest ona poszukiwana celem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego lub aresztu śledczego celem odbycia kary 139 dni pozbawienia wolności. W trakcie kontroli kierujący oświadczył, że nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy, a policjanci sprawdzając jego dane w bazach danych stwierdzili, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. 

Obie osoby zostały zatrzymane, a od kierowcy została pobrana krew do przeprowadzenia badania czy znajdowały się w niej substancje odurzające. W zależności od ich wyników prócz odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień może usłyszeć zarzuty kierowania pod wpływem narkotyków. Mężczyzna usłyszy również zarzut posiadania narkotyków, ponieważ jak ustalili śledczy środki odurzające zabezpieczone w kontrolowanym samochodzie należały właśnie do niego. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 24-letnia pasażerka trafi niebawem do aresztu gdzie odbędzie karę 139 dni pozbawienia wolności.