POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 08.03.2019

Przez dwa dni, 9 i 10 marca, będą prowadzone działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

W najbliższy weekend pomorscy mundurowi przeprowadzą działania „Prędkość”. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Należy spodziewać się większej liczby patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. 


Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzimy także czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami, nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. 

Początek marca jest okresem trudnym na drogach naszego województwa. Coraz lepsza pogoda powoduje, że kierowcy częściej popełniają wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. 

Przypominamy, że niskie temperatury, wilgoć oraz zanieczyszczenia dróg, nie sprzyjają bezpieczeństwu. Prosimy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.